Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w JUDO

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Opola już za nami…!

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, iż z perspektywy organizatorów, impreza udała się przede wszystkim dzięki obecności tak licznie przybyłych zawodników, wraz z rodzinami! Jest to o tyle ważne, iż celem naszych zawodów, jest budowanie wokół opolskiego judo silnej wspólnoty. W tym rozumieniu, wyniki sportowe, stanowią jedynie cząstkę tego, co daje nam bycie wśród innych, bliskich nam osób…

Trwające dwa miesiące przygotowania, które obejmowały liczne spotkania, dziesiątki wykonywanych rozmów, bezpośrednich i telefonicznych, nagrania radiowe, korespondencje e-mailowe, prace fizyczne i artystyczne, przemeblowania w domach, starania o patronaty, a także spotkania z przedstawicielami instytucji państwowych, to tylko niektóre działania, jakich podejmował się cały sztab organizacyjny składający się z rodziców, dzieci trenujących w klubie, ale także przyjaciół i sympatyków judo.

Trud pracy włożony w przygotowania całej imprezy osładza obraz, jaki przedstawiają liczby naszych zawodów. Z perspektywy statystyki II Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w Judo stają się imprezą, którą jeszcze nieśmiało, dla tej kategorii wiekowej, można określić mianem największej w województwie. W II OMMO wzięło udział 11 klubów z 3 państw: Czech, Niemiec oraz Polski. Były to JC Banik Ostrava, SKP Ostrava, JC Eberswalde, MOSiR Mysłowice, Czarni Bytom, Feniks Bytom, KSJ Czechowice-Dziedzice, UKS 7 Strzelce Opolskie, Gwardia Opole, KJ AZS Opole, a także UKS Okay Opole. W sumie w zawodach wystartowało 147 zawodników, stoczyli oni 233 walki, z czego 163 zakończyły się przed czasem. W klasyfikacji medalowej I miejsce zajął UKS Okay Opole (15 złotych/11 srebrnych/18 brązowych medali), II miejsce przypadło dla JC Banik Ostrava (4 złote/4 srebrne/3 brązowe), a na III miejscu uplasował się MOSiR Mysłowice (4 złote/2 srebrne/3 brązowe). W II Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Miasta Opola zgłoszono 4 drużyny: SKP Ostrava (zeszłoroczny triumfator), JC Banik Ostrava, MOSiR Mysłowice, oraz UKS Okay Opole. Tegoroczne zmagania drużyn sprawiły, iż w decydującym meczu o tytuł Drużynowego Mistrza Miasta Opola w Judo 2014 roku spotkały się podobnie jak w 2013 roku drużyny SKP Ostrava i UKS Okay Opole. Zacięte pojedynki dostarczały ogromnych emocji, trzymając w tajemnicy do końca triumfatora II ODMMO. Ostatecznie 4:3 zwyciężyła drużyna gospodarzy UKS Okay Opole. Warto podkreślić, iż według szacunków organizatora w całej imprezie uczestniczyło ponad 300 osób!

Oprócz bezinteresownej pomocy i chęci działania wśród rodziców, nasza impreza nie udałaby się, gdyby nie wsparcie jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli naszych regionalnych władz. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Prezydentowi Miasta Opola, który objął naszą imprezę Honorowym Patronatem. Dziękujemy też osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością w czasie Turnieju i wspierały nas w trakcie dekoracji i wręczania nagród dzieciom, tj. Panu Piotrowi Mielcowi – Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Opola, Panu Stefanowi Zdziechowskiemu - z-cy Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Opola oraz Panu Bartoszowi Ostrowskiemu – Kierownikowi Referatu Rozwoju i Promocji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Miasta Opola. Dziękujemy również Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej – Panu Piotrowi Sokołowskiemu oraz Panu Zbigniewowi Ziębie za całoroczną pomoc dla naszego klubu, a także profesjonalne wsparcie logistyczne dla naszej imprezy. Dziękujemy również Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków za użyczenie tatami. Podziękowania kierujemy także do naszych patronów medialnych: Radio DOXA oraz NTO.

Jeśli ktoś zapyta: czy jesteśmy zadowoleni z naszej imprezy? Jako organizatorzy odpowiemy.: tak! Jeśli ktoś zapyta, czy można tą imprezę zrobić lepiej? To, jako organizatorzy odpowiemy: tak, zamierzamy to uczynić w czerwcu 2015 roku! Z tą pozytywną energią, już dziś zachęcam wszystkich do udziału w III Otwartych Mistrzostwach Miasta Opola w Judo.

i jeszcze raz Dziękujemy

 


 

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w JUDO

Statystyka oraz wyniki z zawodów dostępne są w menu: Zawody -> II Turniej OMMO - 2014 -> Wyniki

Zapraszamy serdecznie !


 

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w JUDO

plakat www

W dniu 07.06.2014 (sobota) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu, przy ul. Szarych Szeregów 1, odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola w JUDO. Na matach rywalizować będą przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Rozpoczęcie walk o godz. 10:00, oficjalne otwarcie Turnieju o godz. 11:00.

Zapraszamy serdecznie !

 

Szczegóły w komunikacie organizacyjnym:  Komunikat organizacyjny 
  Formularz zgłoszeniowy