Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

I Otwarty Turniej JUDO o tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci

W dniu 9 czerwca 2013 roku w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej, odbył się I Otwarty Turniej JUDO o Tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci. Zorganizowany turniej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Opola, był efektem założonych na ten rok szkolny celów Zarządu UKS Okay Opole. Dostrzegając potencjał licznie trenujących dzieci, a także wykorzystując swój ogromny zapał do naszej wspaniałej sztuki walki, jaką jest JUDO uznaliśmy, iż warto szczególnie dla tych, którzy nie mają okazji zbyt często wyjeżdżać na zawody poza nasze miasto, zorganizować turniej na miarę miasta wojewódzkiego. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż w roli głównego organizatora UKS Okay występował po raz pierwszy, dlatego też wszelkie pomysły, logistyka oraz realizacja była wielkim testem dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację.

Serdecznie chcielibyśmy podziękować przybyłym na nasz turniej gościom, w osobie Pana Stefana Zdziechowskiego z-cy Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Opola, Pana Lucjusza Bilika doradcy marszałka Opolszczyzny ds. sportu, a także Pana Piotra Sokołowskiego Dyrektora PSP nr 29 im. Armii Krajowej. Przybywając na naszą imprezę mogli oni przekonać się, iż zawody tej wspaniałej dyscypliny olimpijskiej w grupie dzieci, to inwestycja nie tylko w rozwój najmłodszych adeptów judo, ale również impreza, która gromadzi bardzo szerokie grono najwierniejszych kibiców, jakimi są rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, znajomi i przyjaciele. Z naszych przybliżonych szacunków wynika, iż grono publiczności stanowiło około 250 sympatyków judo.

W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy do Piekarni Wodnicki, która przyjęła nasze zaproszenie i zorganizowała turniejowy bufet, serwując przepyszne wyroby swojej piekarni.

Serdecznie dziękujemy obsadzie sędziowskiej, którą reprezentowali zawodnicy (byli i aktualni) Klubu Judo AZS Opole. Sędziowanie na zawodach dzieci jest niezwykle trudnym zadaniem, dlatego też z ogromnym uznaniem i szacunkiem należy przyjąć ich zaprezentowany spokój i konsekwencję w uświadamianiu dzieci o niedozwolonych chwytach i wykonywanych technikach (zagrażających ich bezpieczeństwu na tym etapie uprawiania judo) pomijając kary punktowe, i tym samym pozostawiając rozstrzygnięcie walk, poprzez ukazanie umiejętności sportowych poszczególnych zawodników.

Choć wyniki i statystyki turnieju były dostępne już około dwie godziny po zakończeniu turnieju, warto przedstawić kilka pocieszających faktów skłaniających nas do stwierdzenia, iż turniej można uznać za udany. Rozgrywany na dwóch matach, I Otwarty Turniej JUDO o Tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci, zgromadził w zawodach indywidualnych 158 zawodników z 7 klubów: JC Banik Ostrava (21), SKP Ostrava (11), UKS 7 Strzelce Opolskie (6), Czechowice Dziedzice (1), Gwardii Opole (12), KJ AZS Opole (47), oraz UKS Okay Opole (59). Stoczono 205 pojedynków, które w 155 przypadkach zakończyły się przed czasem. Tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci w I Otwartym Turnieju Judo przyznano 30 zawodnikom, w czterech kategoriach wiekowych, które okazały się optymalnym rozwiązaniem dla turnieju obejmującego dzieci przedszkolne, a także te uczęszczające do szkół podstawowych.

W klasyfikacji medalowej I miejsce zajął KJ AZS Opole, który jak widać sukcesy osiąga nie tylko w grupach wyczynowych od młodzika począwszy, a na grupach seniorskich skończywszy, ale przede wszystkim realizuje założenie nowoczesnej pedagogiki sportu - od edukacji do olimpizmu – koncentrując swoją uwagę na wychowaniu młodych adeptów judo, już od najmłodszych lat.

Klasyfikacja medalowa:

 1. KJ AZS Opole (9 złotych, 6 srebrnych, 7 brązowych)
 2. UKS Okay Opole (8 złotych, 11 srebrnych, 11 brązowych)
 3. SKP Ostrava (5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy)
 4. JC Banik Ostrava (4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych)
 5. Gwardia Opole (1 złoty, 2 srebrne, 4 brązowe)
 6. Czechowice – Dziedzice (1 złoty, 0 srebrnych, 0 brązowych)
 7. UKS 7 Strzelce Opolskie (0 złotych, 0 srebrnych, 1 brązowy)

W ramach I edycji Otwartego Turnieju o tytuł Drużynowego Mistrza Miasta Opola zgłoszono cztery drużyny, które rywalizowały tuż po zakończeniu zawodów indywidualnych. Były to SKP Ostrava, JC Banik Ostrava 1, JC Banik Ostrava 2, oraz gospodarz turnieju UKS Okay Opole. Do niezwykle zaciętej rywalizacji doszło w walkach o III miejsce, w których zmierzyły się drużyny JC Banik Ostrava, oraz meczu o I miejsce, w którym naprzeciwko UKS Okay stanęła drużyna SKP Ostrava. Walka o trzecie miejsce zakończyła się remisem zarówno w liczbie zwycięstw jak i małych punktach, dlatego też obie drużyny stanęły na najniższym podium w turnieju. Mecz finałowy nie mógł zakończyć się podobnie, choć los zdecydowanie do tego dążył. Po trzech porażkach i remisie UKS Okay, musiał trzy ostatnie pojedynki wygrać za 10. Sztuka ta udała się, choć nie bez emocji, które przede wszystkim dotyczyły wyjścia z trzymania wraz z gongiem Adama Bunkiewicza, który za chwilę wykonał technikę kończąc walkę przed czasem. Przy stanie 30:30, zarządzono dogrywkę. Trenerzy obu ekip, dla rozwiązania wszelkich wątpliwości postanowili decydujący pojedynek rozegrać pomiędzy zawodnikami najbardziej kontrowersyjnej walki – w kat. wag. do 50kg. Po raz drugi złapany Adam nie dał rady wydostać się z mocnego uchwytu swojej rywalki, i tym samym Drużynowym Mistrzem Miasta Opola w I Otwartym Turnieju Judo została jak najbardziej zasłużenie drużyna SKP Ostrava.

Na koniec nie sposób poinformować Państwa, iż cała impreza udała się przede wszystkim dzięki przekonaniu rodziców, iż warto poświęcić swój czas i siły na coś, z czego korzystać będą nasze dzieci! Dlatego też w tym miejscu pragniemy podziękować:

 1. Kasi i Mariuszowi Bunkiewiczom,
 2. Basi i Szymonowi Gruchalskim,
 3. Kamilowi Helbingowi,
 4. Asi i Michałowi Ziółkowskim,
 5. Joannie i Markowi Pampuch,
 6. Agacie i Grzegorzowi Brzozowskim,
 7. Asi i Krzysztofowi Płuskom,
 8. Joli Brożynie,
 9. Magdzie Olszewskiej,
 10. Beacie Brzezickiej,
 11. Jarkowi Szewczykowi,
 12. Januszowi Sianożeńskiemu,
 13. Jackowi Świątkowi,
 14. Jackowi Berlance,
 15. Michałowi Zawieja.

      Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

 

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Okay Opole

Prezes Agata Mróz-Pankowska

Dominika Połącarz, Jolanta Brzezińska, Mariusz Górka, Grzegorz Kozdraś


I Otwarty Turniej JUDO o tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci

Wyniki zawodów: www.judookay.opole.pl/zawody_MMOD/2013


I Otwarty Turniej JUDO o tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci

I Otwarty Turniej JUDO o Tytuł MMOD

W dniu 09.06.2013 (niedziela) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu, przy ul. Szarych Szeregów 1, odbędzie się I Otwarty Turniej JUDO o tytuł Mistrza Miasta Opola Dzieci. Na matach rywalizować będą przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Rozpoczęcie walk o godz. 10:00, oficjalne otwarcie Turnieju o godz. 11:00.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "OKAY" przy współudziale PSP nr 29 oraz Klubu Judo AZS Opole.

Zapraszamy serdecznie !

 

Szczegóły w komunikacie organizacyjnym:  Komunikat organizacyjny