Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Judo dla świata

Razem dla judo

Nasz Klub kolejny rok realizuje program „Judo dla Świata”, w ramach którego prowadzone są zajęcia judo dla osób z niepełnosprawnościami. Realizacja zajęć jest możliwa dzięki wsparciu Miasta Opole. W ramach programu zawodnicy uczestniczą systematycznie w treningach judo, jak również rywalizują w ogólnopolskich zawodach judo. W tym roku nasi podopieczni dwukrotnie trenowali na obozie integracyjno-sportowym w Zakopanem, a także wystartowali w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, z których przywieźli 4 medale: złote - Magdalena Kowal, Piotr Wasyliszyn, Przemysław Prauzner, brązowy – Arkadiusz Soluch.
Klub współpracuje z Fundacją Dom Rodzinnej Rehabilitacji z Porażeniem Mózgowym i KJ AZS Opole. Trenerami grupy są Jerzy Dodzian i Agata Mróz-Pankowska. Nieodłączną częścią grupy jest opiekun Grzegorz Wróbel.
W ramach realizacji zadania publicznego Uczniowski Klub Sportowy OKAY podjął działania mające na celu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród osób niepełnosprawnych, aby wpłynąć na poprawę ich sprawności fizycznej, samopoczucia psychicznego, funkcjonowania psychospołecznego i związanej z tym jakości życia. Judo osób niepełnosprawnych to przede wszystkim rehabilitacja, integracja i przynależność do pozytywnej grupy odniesienia.

www.opole.pl

www.sportoweopole.pl

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa

Razem dla judo

W dniach 30.11.2019 – 01.12.2019 w Stegu Arenie w Opolu odbywały się zawody judo dla dzieci i młodzieży upamiętniające postać zmarłego szkoleniowca Edwarda Faciejewa. Organizatorami imprezy były założone przez trenera kluby KJ AZS Opole i UKS OKAY Opole.
W ciągu dwóch dni zawody zgromadziły prawie 700 uczestników z 48 klubów Polski, Czech, Słowacji i Holandii. Stoczono ponad tysiąc walk, a dekoracji zwycięzców towarzyszyło 6 medalistów mistrzostw świata i Europy: Agata Ozdoba, Katarzyna Kłys, Anna Chodakowska, Agata Mróz-Pankowska, Krzysztof Wiłkomirski, Tomasz Kowalski i Tomasz Szczepaniak. W roli trenerów wystąpiły kolejne 3 wybitne zawodniczki AZSu: Beata Śmieja (Kucharzewska), Jolanta Matyszok (Wojnarowicz) i Irena Tokarz.
Niedzielny trening z mistrzem prowadził Tomasz Kowalski, a rozgrzewkę przed niedzielną rywalizacją najmłodszych oraz niepełnosprawnych koordynował niezwykle doświadczony szkoleniowiec, trener kadry narodowej i olimpijskiej przełomu tysiąclecia - trener Jerzy Dodzian.
Sobotnia rywalizacja to ostatni rzut serii zawodów o nazwie International Judo Leaque (IJL) rozgrywanych w 8 miastach Polski na przestrzeni całego 2019 roku. Szczegóły tej inicjatywy, wyniki zawodów oraz ranking można zaleźć na stronie ijl-poland.com. Serdecznie gratulujemy medalistom wszystkich kategorii wiekowych i wagowych.

W niedzielę rywalizowali najmłodsi zawodnicy w VII Otwartych Mistrzostwach Miasta Opola w Judo. Wsparcia w organizacji tej imprezy udzieliło Miasto Opole. W drugim dniu zwodów wystartowali także zawodnicy z niepełnosprawnościami. Wszyscy, zarówno szczęśliwi zwycięzcy, jak i zapłakani przegrani otrzymali dyplomy i piękne medale z wizerunkiem trenera Faciejewa. W zawodach wzięło udział 113 zawodników z wszystkich opolskich klubów, jak również z klubów z Łodzi i Warszawy.

www.opole.pl

www.sportoweopole.pl

Obóz sportowy w Bartkowej-Posadowej

Razem dla judo

Zwodnicy UKS OKAY i KJ AZS Opole trenowali na obozie letnim w Bartkowej-Posadowej w dniach od 5 do 15 sierpnia 2019 roku.

Dziękujemy Miastu Opole za wsparcie w organizacji zgrupowania.

www.opole.pl

www.sportoweopole.pl

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa

Plakat www

  

Zapraszamy na

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa

Plakat

Komunikat

Komunikat (eng)

Wydarzenie na FB

 

 

 

Projekt "Klub" 2018

MSiT

 
 
 
 
 
 
 
Uczniowski Klub Sportowy „OKAY” w 2018 roku jest uczestnikiem projektu finansowanego ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki - „Klub” – edycja 2018
Główne cele Programu „Klub”:
• upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
• wsparcie lokalnych środowisk sportowych, w których centrum aktywności fizycznej ma stanowić klub sportowy,
• kształcenie talentów sportowych.
Uczniowski Klub Sportowy „OKAY” otrzymał dotację w wysokości 10000 zł na organizację obozu sportowego i wynagrodzenia szkoleniowców. W ramach realizowanego projektu zostały przeprowadzone badania sprawności fizycznej wśród dzieci trenujących Judo. Wyniki badań umieszczono w Narodowej Bazie Talentów.

International Judo League

IJL

Linki

PZJ in school

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kalendarium

poprzednim miesiącu październik 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4
week 41 5 6 7 8 9 10 11
week 42 12 13 14 15 16 17 18
week 43 19 20 21 22 23 24 25
week 44 26 27 28 29 30 31