Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa

Plakat www

  

Zapraszamy na

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa

Plakat

Komunikat

Komunikat (eng)

Wydarzenie na FB

 

 

 

Projekt "Klub" 2018

MSiT

 
 
 
 
 
 
 
Uczniowski Klub Sportowy „OKAY” w 2018 roku jest uczestnikiem projektu finansowanego ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki - „Klub” – edycja 2018
Główne cele Programu „Klub”:
• upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
• wsparcie lokalnych środowisk sportowych, w których centrum aktywności fizycznej ma stanowić klub sportowy,
• kształcenie talentów sportowych.
Uczniowski Klub Sportowy „OKAY” otrzymał dotację w wysokości 10000 zł na organizację obozu sportowego i wynagrodzenia szkoleniowców. W ramach realizowanego projektu zostały przeprowadzone badania sprawności fizycznej wśród dzieci trenujących Judo. Wyniki badań umieszczono w Narodowej Bazie Talentów.

Razem dla judo

Razem dla judo Razem dla judoUczniowski Klub Sportowy OKAY wraz z Klubem Judo AZS Opole realizują wspólnie projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Opola, który ma na celu profilaktykę uzależnień oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym, co w pełni wpisuje się w działalność statutową Klubów.
 
W ramach projektu trenerzy KJ AZS Opole i UKS OKAY organizują dzieciom i młodzieży szkolnej pozalekcyjne zajęcia sportowe w postaci treningów judo. W ten sposób Kluby przyczyniają się do upowszechniania sportu, jako zdrowego sposobu na spędzanie czasu wolnego, wpływają na rozwój sprawności fizycznej i umysłowej uczniów, a także przygotowują dzieci i młodzież do współzawodnictwa sportowego oraz wyczynowego uprawiana sportu w przyszłości.
 

Judo dla świata

Judo dla świata
Judo dla świata
Judo dla świataUKS OKAY i KJ AZS Opole we współpracy z Fundacją DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki realizują projekt, którego głównym celem jest wdrażanie osób niepełnosprawnych do uprawiania sportu. Już od września 2016r. prowadzone są zajęcia judo dla dorosłych osób niepełnosprawnych w sali judo KJ AZS Opole w Cieplaku, a od marca 2017r. zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo dla grupy przedszkolnej w Fundacji DOM. W czasie zajęć zwodnicy uczą się technik judo, bezpiecznego padania, a także podstawowych zasad i reguł walki judo.
 
Dnia 11 czerwca 2017 roku niepełnosprawni judocy zaprezentowali swoje umiejętności w niezwykłym pokazie judo zorganizowanym w czasie dorocznego festynu Fundacji Dom na Placu Wolności w Opolu. W dniu 14 czerwca 7 naszych zawodników wzięło udział w Pierwszym Opolskim Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych, który odbył się w sali judo T.S. Gwardia Opole, przy ul Kowalskiej 2. Judocy przygotowują się też do kolejnych startów w zawodach, m. in. do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych. Jednakże w tym projekcie to nie rywalizacja jest najważniejsza. Największe znaczenie ma podnoszenie swoich umiejętności, przekraczanie kolejnych granic, współtworzenie grupy, w której chce się przebywać oraz radość płynąca z uprawiania sportu.
 
Idea realizacji zajęć judo dla osób niepełnoprawnych płynie wprost z filozofii judo. Judo jest japońską sztuką walki, która swoich adeptów uczy nie tylko technik i chwytów, ale również wdraża ich do przestrzegania w codziennym życiu pewnych zasad i wartości. Jedną z najważniejszych zasad w filozofii judo jest zasada mówiąca o tym, że „Trenujemy dla wspólnego dobra i korzyści”. Realizowany przez Kluby projekt jest zgodny z trzecią zasadą judo, jak również z ideą propagowaną przez International Judo Federation w czasie obchodów Światowego Dnia Judo w 2016r., który obchodzony był właśnie pod hasłem „Judo dla Świata”. Trenerzy i zawodnicy UKS OKAY i KJ AZS Opole postanowili wyjść do osób niepełnosprawnych i wykorzystać swoje umiejętności i wartości, żeby zachęcić ich do trenowania judo, a przez to poprawić jakość ich życia.
 
Projekt realizują:
• Jerzy Dodzian - trener I klasy, w przeszłości trener Kadry Narodowej Seniorek w Judo, trener grup dziecięcych i zawodników z grup młodzieżowych w UKS OKAY i KJ AZS Opole;
• Agata Mróz-Pankowska - Prezes UKS OKAY, w przeszłości zawodniczka KJ AZS Opole, wieloletnia reprezentantka Polski w judo, psycholog;
• Anna Chodakowska - trener II klasy, Prezes KJ AZS Opole, w przeszłości zawodniczka KJ AZS Opole, wieloletnia reprezentantka Polski w judo, trener grupy wyczynowej i grup dziecięcych w KJ AZS Opole.
 
Ze strony Fundacji Dom wielkim wsparciem organizatorów zajęć, jak i ich uczestników jest opiekun grupy dorosłej Pan Grzegorz Wróbel.
 
W zajęciach jako wolontariusze uczestniczą również zawodnicy obydwu Klubów, którzy wspomagają pracę trenerów, wspierają niepełnoprawnych judoków, dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.
 
JUDO DLA ŚWIATA!!!
 

Kajakiem przez krainę dinozaurów

Kajaki Kajaki
Uczniowski Klub Sportowy OKAY realizuje projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego „Kajakiem przez krainę dinozaurów”. W ramach projektu zwodnicy UKS OKAY mogli poznawać naszą małą ojczyznę z perspektywy nietypowego środka lokomocji, jakim jest kajak. Spływ kajakowy Małą Panwią, połączony z klubowym piknikiem na łonie natury, odbył się w dniu 24 czerwca 2017 roku.
 

 

Cele realizacji zadania:
• krzewienie turystyki i krajoznawstwa
• poznawanie kraju i regionu
• kształtowanie szacunku dla pracy ludzkiej, budowanie zainteresowań tradycją narodową
• kształtowanie zasad świadomej dyscypliny i harmonijnej współpracy w zespole
• upowszechnienie kultury fizycznej i sportu
• promocja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku
• wyrabianie sprawności fizycznej.
 

International Judo League

IJL

Linki

PZJ in school

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kalendarium

poprzednim miesiącu listopad 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30