Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kalendarz wydarzeń


Światowy Dzień Judo
Wtorek 28 październik 2014

Cel:

Promowanie wśród społeczności lokalnej, świadomości na temat wartości judo, jako szczególnego systemu edukacji dla Wszystkich.

W roku 2014 wartością przewodnią podczas Światowego Dnia JUDO staje się HONOR.

 

Miejsce:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu im. Polskich Olimpijczyków, ul. Katowicka 35, 45-061 Opole.

 

Kierownik imprezy:

Grzegorz Kozdraś, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 509 087 732.

 

Program:

Uczniowski Klub Sportowy OKAY wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, chciałby uczcić Światowy Dzień Judo przeprowadzaniem Honorowej Walki, która rozpocznie się o godzinie 12:00 i trwać będzie nieprzerwanie do godziny 22:00. Udział w Honorowej Walce wezmą zawodnicy UKS OKAY jak i również uczniowie PSP nr 2, a także zawodnicy z innych zaproszonych klubów, trenerzy, weterani i rodzice trenujący w grupie sympatyków judo oraz wszyscy inni, którzy czują się na siłach i chcieliby razem z nami świętować ten dzień.

 

Harmonogram:

11:50  - Uroczyste przywitanie przybyłych przyjaciół JUDO;

12:00  - Rozpoczęcie Honorowej Walki – Walka inauguracyjna pomiędzy: Absolwentem PSP nr 2, brązowym medalistą Otwartego Pucharu Polski Warsow Open

Adamem Bunkiewiczem, a wychowankiem UKS OKAY Opole, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików Jakubem Pankowskim;

12:15 - Konkurs plastyczny , temat przewodni: "Jestem judoką, jestem Honorowy";

15:00 - Event Fight: Trener UKS Okay Opole Jola Brożyna vs. Trener UKS Okay Opole, Absolwent PSP nr 2 Mariusz Bunkiewicz;

17:00 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, wręczenie nagród i wyróżnień;

18:00 - Event Fight: Trener UKS Okay Opole, Nauczyciel PSP nr 2 Grzegorz Kozdraś vs. Absolwent PSP nr 2 Michał Ziółkowski;

21:56 - Walka kończąca, w której udział zapowiedział Tomasz Kowalski, Wicemistrz Polski Seniorów!

22:00 - Zakończenie walki, przedstawienie statystyk, pamiątkowe zdjęcie;

 

Regulamin uczestnictwa:

W Honorowej Walce z okazji Światowego Dnia Judo, może uczestniczyć każda osoba, która zgłosi się do kierownika Honorowej Walki w stroju judogi, między godziną 12:00, a 21:30. Wymogiem udziału jest odbycie przed walką rozgrzewki w strefie rozgrzewkowej oraz wyrażenie zgody na wykonanie fotografii, z której zostanie stworzony społeczny POSTER JUDO. Osoby niepełnoletnie, chcąc wziąć udział w Honorowej Walce, muszą podczas walki być pod opieką rodziców/opiekunów lub posiadać pisemną zgodę na udział w walce.

 

Zasady walki:

Honorowa Walka rozgrywa się pomiędzy zawodnikami reprezentującymi drużynę białych i czerwonych. Walka trwa 4 minuty, przy czym zawodnicy zmieniają się na zmianę (raz biali, raz czerwoni) co 2 minuty. Walka toczy się w tachi waza, jak i również w ne waza z wyłączeniem technik duszeń oraz dźwigni. Ippon nie kończy walki, ani nie wymusza zmiany zawodnika. Zmiana zawodnika następuje w ciągu 10 sekund od zakończenia cyklu 4 minut z wyjątkiem pierwszej i ostatniej walki, które będą trwały dla jednego z walczących 2 minuty.

 

Nagrody i upominki:

Każdy uczestnik walki otrzyma pamiątkowy CERTYFIKAT potwierdzający udział w Honorowej Walce z okazji Światowego Dnia Judo 2014 oraz słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymają CERTYFIKATY uczestnictwa w Światowym Dniu Judo 2014. Laureaci konkursu plastycznego oprócz certyfikatu otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Opieka medyczna:

Podczas trwania całej Honorowej Walki obecny będzie ratownik medyczny.

 

Wróć